Kilka słów o nas

Starania i odwaga nie wystarczą, jeżeli zabraknie celu i ukierunkowania.

Miarą naszego sukcesu jest zadowolenie Klientów oraz szybka i rzetelna praca całego zespołu. Zaufanie jakim nas obdarzają Klienci przekłada się na setki pozytywnie zrealizowanych spraw. Najważniejszy dla nas jest kontakt z Klientem oraz najwyższe standardy obsługi.
A dokładając do tego wiedzę, doświadczenie i pasję powstaje obraz Zespołu, dzięki któremu, działania nie tylko przynoszą satysfakcję z kolejnych wygranych, ale również motywację do podejmowania nowych wyzwań.
podpis

9

lat doświadczenia zespołu

724

realizowanych spraw

heading icon

Jak możemy pomóc?

Rozumiemy, jakim ciężarem może być dla Ciebie kredyt we frankach szwajcarskich. Nasze działania pomogą Ci uwolnić się od tego obciążenia.
Zajmiemy się precyzyjnym sformułowaniem roszczeń o unieważnienie Twojej umowy i oszacowaniem wartości nadpłaconych rat.
Możesz liczyć na naszą reprezentację na każdym etapie postępowania, zarówno przed sądem, jak i w trakcie mediacji.
Oferujemy kompleksowe wsparcie i doradztwo, które pozwoli Ci odzyskać spokój i stabilność finansową.

Odzyskanie pieniędzy

W sytuacji kiedy sąd wyda wyrok unieważniający kredyt – bank zobowiązany jest do zwrotu klientowi wszystkich wpłaconych pieniędzy. Finalnie Klient otrzyma wszelkie nadpłacone pieniądze ponad kapitał.           

Unieważnienie kredytu

Jeśli sąd wyda wyrok ustalający nieważność kredytu, umowa taka traci moc prawną. Traktuje się ją tak jakby nigdy nie została zawarta. Kredytobiorca nie jest zobowiązany dalej uiszczać rat kredytu.
             

Anulowanie zadłużenia

W przypadku wygranej sprawy sądowej Twoje zadłużenie może zostać anulowane i uwolnisz się od kredytu. Pomożemy Ci we wszelkich wymaganych formalnościach, w tym również w wykreśleniu hipoteki.

heading icon

NASI SPECJALIŚCI

Kancelaria Adwokacka Adamus & Kułaj jest naszym wyłącznym partnerem
i zapewnia profesjonalną oraz kompleksową obsługę prawną dla naszych Klientów.
heading icon

Nasze sukcesy

Jesteśmy dumni z naszej współpracy z klientami.
Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, że możemy być częścią tych sukcesów.

heading icon

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Przeczytaj, co nasi Klienci mają do powiedzenia na temat naszych usług.
Serdecznie zachęcamy do przesyłania swoich opinii na temat Pomocy Bankowej.
heading icon

KOMPENDIUM WIEDZY

Tak, Pomoc bankowa działa na terenie całej Polski. Prawnicy, którzy będą Cię reprezentować zarekomendują do jakiego sądu złożyć pozew czy tego, w okręgu którego mieszkasz, czy tego któremu podlega bank.

Czas rozpoznawania spraw jest zróżnicowany w zależności od tego, który sąd będzie się nią zajmował. Obecnie najdłużej sprawy rozpoznaje tzw. wydział frankowy w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Natomiast Sąd Okręgowy w Nowym Sączu czy Wrocławiu zakończył sprawę w ciągu 6 miesięcy od złożenia przez nas pozwu.

Tak, w przypadku tego typu spraw Klient musi zostać przesłuchany i jest to kluczowe dla powodzenia sprawy. Przed przesłuchaniem pełnomocnik zawsze kontaktuje się z Klientami i omawia wszelkie szczegóły sprawy, jak również tłumaczy jak będzie wyglądał przebieg rozprawy.

Tak, Pomoc Bankowa zapewnia, że Klient będzie reprezentowany przez pełnomocnika na etapie przedsądowym i sądowym we wszystkich instancjach. Jeżeli bank nie zrealizuje dobrowolnie wyroku, pełnomocnik będzie także reprezentował Klienta w postępowaniu egzekucyjnym. Jeżeli bank wystąpi przeciwko Klientowi z roszczeniem związanym z kredytem, Pomoc Bankowa również zapewnia reprezentację Klienta w takiej sprawie.

Nie. Pomoc Bankowa pokrywa wszystkie koszty pełnomocnika – adwokata lub radcy prawnego reprezentującego Klientów, również jego udział w rozprawach. Nasze honorarium jest rozliczane po zakończonej sprawie.

Regulacje prawne pozwalają na złożenie pozwu z dowolnym żądaniem i banki takie pozwy składają. Kluczowe jest jednak to, czy żądanie banków jest uzasadnione i ma oparcie w przepisach prawa.
Poglądy wyrażone przez TSUE, Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Finansowego czy UOKIK jasno wskazują, że możliwość dochodzenia przez bank w sprawach frankowych wynagrodzenia za korzystanie z kapitału prowadziłoby do naruszenia jednych z podstawowych zasad prawnych – Ex iniuria non oritur ius (z bezprawia nie wywodzi się prawo). Innymi słowy niedopuszczalna jest sytuacja, w której Sąd uznaje za nieważną umowę kredytu frankowego, a jednocześnie bank, który wprowadził nieuczciwe postanowienia umowne będzie uprawniony do otrzymania wynagrodzenia w związku z tą umową.
Analizując pojawiające się doniesienia medialne dotyczące pozwów banków przeciwko Klientom, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że takie działanie banków ma na celu przede wszystkim zniechęcenie kolejnych kredytobiorców do skierowania sprawy do sądu.
Na chwilę obecną nie spotkaliśmy się z wyrokami sądów, które zasądzały takie wynagrodzenie na rzecz banków od Klientów.
Natomiast pojawiają się już pierwsze wyroki prawomocnie oddalające roszczenie banków, jak choćby wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku z 20.02.2020 r. sygn. akt: I ACa 635/19.

Chcesz się z nami skontaktować?
+48 538 42 76 76

JAK WYGLĄDA PRZEBIEG POSTĘPOWANIA?

heading icon

DARMOWA KONSULTACJA

Masz pytania lub wątpliwości dotyczące swojej sprawy? Nie jesteś pewien/pewna swoich szans na zwycięstwo?
Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszego rozwiązania.

Leave this field blank

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania.

error: Treść jest chroniona!